Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - výsledky 3. kola

3. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO bylo sehráno v úterý 20. ledna.  Přečtěte si tradiční komentář Karla Kubaly k odehranému kolu.

Výsledky 3. kola, Lepík J. - Sysala S. 0,5-0,5, Miča M. - Adamec T. 1-0, Koval K. - Vyvial V. 0,5-0,5, Bebek I. - Lavrišin J. 0-1, Křenek M. - Kaňák V. 0,5-0,5

Máte chuť si také zahrát? Přijďte a hrajete!

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 20. 1. 2015 se uskutečnilo již 3. kolo přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku a počet zapojených hráčů se nám opět zvedl o jednoho na zatím zapojených 15. Vzhledem k otevřenosti soutěže, do které je možné vstoupit prakticky kdykoli, je stále ještě čas se do turnaje ještě zapojit, což podle historických zkušeností vždy ještě několik hráčů udělalo.

Ve 3. kole jsme zaznamenali odehraných 5 partií + 1 dohrávku. Právě dohrávka partie Lepík – Kubala 1-0 znamená, že Karel Kubala přišel o své vedoucí postavení, na němž je nyní samostatně Jaroslav Lepík. Ten však hned ve 3. kole „ztratil“ půlku se 7. nasazeným Stanislavem Sysalou, který každou další odehranou partií ukazuje, že jeho první získané ELO je opravdu jen startovací, ale výkonnostně patří do vyšších pater žebříčku… Dá se říci, že ostatní partie skončily bez překvapení. Turnajové čelo se také postupně formuje, i když 3 kola ještě jsou příliš málo na nějaké úvahy. Navíc tabulka je dost zdeformovaná tím, že 6 hráčům v tuto chvíli chybí jedna nebo dvě partie, což samozřejmě po jejich dohrávkách může tabulku dost pozměnit.

Dovolujeme si tedy opakovaně pozvat další zájemce k účasti na turnaji, když 4. kolo je na pořadu již příští úterý. Pozvánka samozřejmě platí i pro hráče neregistrované a pro hráče jiných oddílů. Další informace na www.chessfm.cz.

Karel Kubala