Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Přebor města Vsetína - hodnocení trenéra

Trenér IM Stanislav Jasný prožíval ve Vsetíně na 39. ročníku Přeboru města Vsetína několik rolí, hráč (1.místo), trenér (výborné výsledky svěřenců), lektor (přednáška), propagátor šachové hry (hráč simultánky) - prostě ze Standy byla tak trochu mediální hvězda, o čem se můžete přesvědčit v odkazech níže.

 

Také si můžeme  přečíst v komentáři, jak hodnotí vystoupení našich "mládežníků" trenér mezinárodní mistr Stanislav Jasný.

Komentáře

Ohlédnutí za Vsetínem.

V prvním prázdninovém týdnu vyrazila naše výprava již podruhé za sebou na letní turnaj do blízkého Vsetína. Oproti loňsku jsme se trošku rozrostli a až se účastníci podělí o své zážitky s kamarády, bude tento trend jistě pokračovat. Turnaj samotný byl rozdělen do dvou skupin, jedna s ELO nad 1800 a druhá do 2000. Každý si tak mohl zahrát se soupeři, jejichž úroveň je vhodná pro šachový růst. Musím říci, že akce naplnila očekávání, všichni hráči za šachovnicí vzorně pracovali a kromě sbírání zkušeností, které následně uplatní ve svých mistrovských soutěží, budili u soupeřů také respekt. Pochválit musím všechny. Někteří, přesto že hráli dobře, pomýšleli asi na lepší umístění, většina by mohla být se svým vystoupením spokojená. U někoho můžeme turnaj hodnotit dokonce jako zajímavý sportovní úspěch ( např. Matěj, Zuzka ). Výsledky jednotlivců lze ostatně najít v přiložených tabulkách. Po další stránce je turnaj rovněž velmi vhodný, zejména z hlediska zázemí. Po partii ihned v hrací budově možnost pěkného vyžití, stolní tenis, stolní fotbal, šipky atd. Tak že po rozboru partie bylo možno příjemně čekat na hrající kolegy. Ubytování vzhledem k ceně a kvalitě velmi dobré, s možností využití nádherného hřiště a s připojením na wifi, jen dokresluje pohodovou atmosféru celé akce. Všem hráčům děkuji za přístup, dobré chování v rámci nastavených mantinelů a výbornou reprezentaci Beskydské šachové školy.

Stanislav Jasný