Nejúspěšnější šachová škola v ČR

KP středních škol - vítězem Gymnázium Petra Bezruče

Ve čtvrtek 17. ledna byl odehrán také Krajský přebor škol v šachu v kategorii Střední školy. Ve Frýdku-Místku se tentokráte sešlo 14 týmů středních škol, které si vybojovaly účast v okresních přeborech a bojovalo se nejen o medaile, ale i o postup na MČR, kam se probojovaly první dva týmy. 

Turnaj opanovaly frýdeckomístecké týmy, které obsadily první čtyři příčky - 1. místo Gymnázium Petra Bezruče Frýdek-Místek  "A" (Matěj Kuchař, Ondřej Havelka, Kristýna Laurincová a Robert Demko), 2. místo SPŠOAJŠ Frýdek-Místek (Patrik Štěpán, Tereza Beluská, David Mavrev a David Pilch), 3. místo Gymnázium Petra Bezruče Frýdek-Místek  "B" (Jan Chlebek, Zuzana Gřesová, Rostislav Berezjuk a Antonín Plšek).

KP škol v šachu 6. - 9. třída - 1. a 2. místo pro frýdeckomístecké šachisty

Ve čtvrtek 17. ledna byl sehrán další ze série Krajských přeborů škol v šachu. V Krnově se sešli zástupci 2. stupně základních škol a okres Frýdek-Místek ve dvanáctičlenném startovním poli zastupovala družstva Gymnázia Petra Bezruče a 4. základní školy.

Gratulujeme medailistům - 1. místo Gymnázium Petra Bezruče Frýdek-Místek (Marek Miča, Adam Frank, Ferdinand Buchta a Štěpán Pekara), 2. místo 4. ZŠ Frýdek-Místek (Dalibor Mikesch, Marek Fizer, Lucie Fizerová, Filip Walek a Patrik Šebena), 3. místo ZŠ Krnov Janáčkovo náměstí.

 
 
 
 

Otevřený klubový přebor - 2. kolo

V úterý 15. ledna pokračoval 2. kolem již 17. "Otevřený klubový přebor" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: A. Frank - M. Paseka 0,5-0,5; V. Vyvial - B. Buchta 0-1; J. Pavlica - K. Koval 1-0; D. Zmelty - M. Klus 1-0; O. Matusík - T. Adamec 1-0; M. Boháč - T. Schenk 1-0; M. Frank - J. Lavrišin 0,5-0,5; M. Pravec - F. Buchta 0-1; L. Buchta - D. Lička 0-1; T. Horková - V. Buchtová 1-0; P. Pravec - V. Jezerský 1-0; L. Berka - J. Osina 0-1; P. Bužek - D. Žilinský 0-1.

Přebor je otevřený a tudíž se jej mohou zúčastnit i hráči jiných šachových klubů či hráči "rekreační". Více informací a termíny najdete zde.

Přijďte si zahrát a zažít příjemnou atmosféru v kruhu šachových přátel!

KP škol v šachu 1. - 5. třída, vítězí 8. ZŠ

V Orlové se uskutečnil v úterý 15. ledna "Krajský přebor škol v šachu, 1. - 5. třída". Náš okres i naší šachovou školu reprezentovala dvě družstva, která postoupila z Okresního přeboru - 8. ZŠ FM "A" a 8. ZŠ FM "B" a své zástupce jsme měli také v celku ZŠ Václavovice.

Gratulujeme medailistům - 1. místo 8. ZŠ FM "A" (Ondřej Šigut, Jaromír Osina a David Gřundil), 2. místo ZŠ Krnov, 3. místo ZŠ Václavovice (Bartoloměj Buchta, Viktorie Buchtová) 

 


 
 

Extraliga družstev - komentář kapitána

O víkendu 12. a 13. ledna bylo odehráno třetí dvojkolo nejprestižnější soutěže družstev - Extraligy. Naši hráči postupně v bíloveckém Domě kultury nastoupili proti ostravským družstvům ŠK Slavoj Poruba a Labortech Ostrava. 

 

Z utkání jsme si odvezli jednu výhru a jednu remízu a tak mohl být tentokrát kapitán Pavel Benčo ve svém komentáři spokojený.

Krajská soutěž - z Bohumína s porážkou

V 6. kole Krajské soutěže, které bylo odehráno v neděli 13. ledna, nastoupili hráči BŠŠ "E" proti celku Viktorie Bohumín. Soupeř byl tentokrát nad síly našich hráčů, kteří se tak domů vrátili s prohrou 2 - 6.

Svou partii vyhrál nejmladší z hráčů Matyáš Paseka, po půlce přidali Karel Rechtenberg a Pavlína Dudová.

 

Městská liga mládeže - pátek 18. 1.

Zveme všechny holky a kluky - přijďte si zahrát!

Městská liga volá - v pátek 18. ledna se odehraje 9. kolo "Městské ligy mládeže v šachu" v sezóně 2018/2019. Prezence je od 15.00 do 15.25 v SVČ Klíč.

Těšíme se na vás, přijďte si vylepšit své šachové umění!

 

"Šachový žebříček" - 9. a 10. 1.

V "ŽEBŘÍČKU - starší" je mezi dívkami nejlepší Jana Friedlová a z chlapců je na 1. místě Alexandr Chovanec.  V "ŽEBŘÍČKU - mladší" jsou nejlepší Anna Jančušová a Jan KožušníkVe Frýdlantu je na tom nejlépe Petr Matusík.

 

 

 

Extraliga družstev - výhra nad Labortechem

V neděli 13. ledna pokračovala 6. kolem Extraliga družstev. Naši hráči sice hráli venku, ale do hrací místnosti soupeře z Labortechu Ostrava to neměli daleko. A možná i díky této drobné výhodě zvítězili frýdeckomístečtí v zápase 5 - 3.

Vyhráli Sergei Azarov, Igors Rausis a Jakub Rabatin, půl bodu zajistili Andrey Zhigalko, Rafal Antoniewski, Vojtěch Zwardoň a Stanislav Jasný. 

2. liga - prohra v Orlové

Po vánoční přestávce bylo v neděli 13. ledna odehráno 6. kolo 2. ligy družstev v sezóně 2018/2019, ve kterém nastoupilo družstvo BŠŠ "C" proti celku SK Slavia Orlová "B". Štěstěna se tentokráte přiklonila na stranu soupeře, který zápas vyhrál nejtěsnějším možným výsledkem 4,5 - 3,5.

Naplno bodovali Richard Stalmach  Ondřej Nytra, remizovali Marek Miča, Martin Tauš a Petr Gnojek.

Zápas Beskydská šachová škola x Liptovská šachová škola - komentář trenéra

Ve dnech 4. - 6. ledna se vLiptovském Mikuláši uskutečnil další vzájemný zápas šestičlenných družstev mezi Liptovskou šachovou školou a Beskydskou šachovou školou, který tentokrát dopadl lépe pro našeho slovenského soupeře.

 

Postřehy k předvedené hře z pera trenéra Jakuba Rabatina naleznete v komentáři.

Extraliga družstev - remíza s Porubou

V sobotu 12. ledna bylo odehráno 5. kolo Extraligy družstev, ve kterém nastoupilo naše "A" družstvo proti celku ŠK Slavoj Poruba. K vidění byla celá řada nerozhodných partií a nerozhodně 4 - 4 skončil také celý zápas.

Vyhrál Igors Rausis, remizovali Sergei Azarov, Rafal Antoniewski, Vojtěch Zwardoň, Jakub Szotkowski, Stanislav Jasný a Serguei Vesselovsky.

Krajský přebor mládeže v rapid šachu - 5 prvních míst

3. kolo "Krajského přeboru mládeže v rapid šachu" bylo odehráno v sobotu 12. ledna v Ostravě. Také v tomto kole se našim hráčům dařilo - v desíti věkových kategoriích obsadili 5 prvních, 4 druhé a 5 třetích míst! Vítězové kategorií: Dívky do 10 let - Viktorie Buchtová, Chlapci do 12 let - Martin Vašínek, Chlapci do 14 let - Jan Bjolek, Dívky do 14 let - Pavlína Dudová, Chlapci do 18 let - Marek MičaGratulujeme!

 
 
 
 

Pozvánka na 13. Víkendový turnaj BŠŠ

Naše šachová škola zve všechny šachisty, kteří si chtějí zvýšit svou výkonnost, na již 13. Víkendový turnaj BŠŠ, který se uskuteční ve dnech 15. - 17. února v prostorách SVČ Klíč. Turnaj je vypsán na 5 kol s tempem 2 x 60 minut + 30 s/tah a výsledky budou započítávány na FIDE ELO.

Máte-li čas a chuť zahrát si partie proti výkonnostně srovnatelným soupeřům, pak je tento turnaj ta správná volba!

Extraliga družstev - pozvánka

Již tento víkend jsou na programu extraligy další dvě kola. Ty odehraje naše družstvo ve dnech 12. - 13. 1. v Ostravě proti místním celkům ŠK Slavoj Poruba a Labortech Ostrava.

 

Partie můžete jako vždy sledovat online na našich stránkách, oba zápasy začínají v 10 hodin.